Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ogólnopolski Tydzień Dysleksji 2023

Ogólnopolski Tydzień Dysleksji 2023

Ogólnopolski Test Dysleksji jest bezpłatnym wydarzeniem, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie.

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10.10.2023 r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy zainstalować aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie nim przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się bać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: 
https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego 
Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiegofundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: 
https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/


Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.


Data dodania: 2023-10-04 07:29:28
Data edycji: 2023-10-04 07:30:01
Ilość wyświetleń: 123

“Uczenie jest niekończącą się podróżą"

Donna Bulger

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej